Aktualności Psy na świecie

Suczka w ciąży porzucona w święta

26 grudnia amerykańska straż dla zwierząt w Santa Fe otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie, który na parkingu pod sklepem zostawił swojego psa i odjechał. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane dzięki kamerom monitorującym okolicę.

Mężczyzna wysiadł z samochodu, wypuścił psa i poszedł kupić sobie kawę. Suczka szła za nim od samochodu do drzwi wejściowych sklepu, ale była kompletnie ignorowana przez mężczyznę. Po wyjściu ze sklepu, “opiekun” wsiadł do samochodu i odjechał.

Mogłoby się wydawać, że mężczyzna po prostu zapomniał zabrać psa z powrotem. Jednak wszelkie wątpliwości rozwiała karteczka przyczepiona do obroży suczki z napisem “Jestem wolna. Spodziewam się dzieci”.

Suczka została przewieziona pod opiekę schroniska dla zwierząt Santa Fe Animal Shelter & Humane Society, gdzie zajął się nią weterynarz. Z informacji opublikowanych na ich stronie wynika, że jest zbyt wcześnie żeby potwierdzić, czy jest w ciąży. To bardzo przyjazny psiak, który uwielbia ludzi. Nie sprawia żadnych kłopotów. Jest już bezpieczna i czeka na swoich nowych, kochających opiekunów.

 

Please follow and like us: