Aktualności Psy na świecie Video

Riley, czyli podróż z pustynnego piekła do nieba

Psiak, którego widzicie na zdjęciach został porzucony na dnie kanionu, na środku pustyni. Dzięki zdeterminowanemu wspinaczowi, zwierzak został ocalony.

W czerwcu 2010 roku, Zak Andereg wybrał się na wspinaczkę po skałach na pustyni w Arizonie. W kanionie, głębokim na ponad 100 metrów, dostrzegł szczeniaka. Nie mógł uwierzyć własnym oczom. Nie tylko dlatego, że pośrodku niczego znalazło się żywe stworzenie bez szans na przeżycie. Był w szoku, ponieważ to było niemożliwe, żeby psiak dostał się tam sam, bez złamania żadnej kończyny. Kanion był tak głęboki, że bez odpowiedniego sprzętu nie dało się tak po prostu tam zejść.

Psiak był skrajnie wycieńczony, chudy i głodny. Mężczyzna nagrał film i zrobił psu zdjęcia dopiero, gdy udało mu się zdobyć dla niego wodę i jedzenie. Nie mógł zabrać zwierzaka od razu, ponieważ żeby go stamtąd wydostać, potrzebował odpowiedniego sprzętu. Ten fakt dodatkowo wzbudził w nim ogromną złość, ponieważ utwierdzało go to w przekonaniu, że psiak nie mógł dostać się tam sam. Ktoś celowo go tam zostawił na pewną śmierć.

Mężczyzna zabezpieczył szczeniaka, zostawił mu jedzenie, wodę, koc i pojechał przygotować sprzęt do uratowania malucha. Potrzebował do tego transportera, odpowiedniej długości liny i zabezpieczenia dla siebie i psiaka. Gdy udało mu się go wyciągnąć, odwiózł psa do weterynarza, ponieważ jego stan był krytyczny.

Po kilku dobach pobytu w lecznicy weterynaryjnej i walki o życie zwierzaka pojawiła się nadzieja, że szczeniak z tego wyjdzie. Psiak nie miał nawet siły się podnieść, ale już po kilku dniach dało się zauważyć błysk w jego oczach i chęć do życia. Zak Andereg nazwał psa Riley i postanowił, że futrzak zostanie z nim.

Po miesiącu od znalezienia, Riley zmienił się nie do poznania. Nabrał ciała, stał się przyjaznym, oddanym i wiernym przyjacielem. Od psiaka, który wcześniej mieszkał w domu jego nowych opiekunów, nauczył się cieszyć życiem. Kilka miesięcy później, całą rodziną wybrali się na pustynię, aby zatrzeć złe wspomnienia o miejscu, w którym zaczęło się ich nowe, wspólne, szczęśliwe życie.

Zachęcamy do obejrzenia wzruszającego filmu o historii Riley’a.

 

Please follow and like us: