Aktualności Polecane

“Nie Kupuj – Adoptuj” – zaczynamy!

W lutym 2016 roku adoptowałem Budrysa. Byłem szczęśliwy i… wkurzony. Szczęśliwy, bo na podłodze leżało 40 kg lekko zdenerwowanego futra, dla którego zaczął się nowy etap w życiu. Wkurzony, bo procedura adopcyjna była drogą przez mękę i gdyby nie wrodzony upór, to odpuściłbym po kilku mailach, w których musiałem udowadniać, że nie jestem wielbłądem. 

Mi się udało. Poznałem Justynę i Karolinę, które “prowadziły” Budrysa w schronisku i pomogły mi zarówno w procesie adopcyjnym, jak i później – ucząc wiejskiego burka, jak żyć w wielkim mieście. Tylko ile osób ma takie szczęście? Ludzie zostają z problemami sami, a skutkiem tego są – w najlepszym przypadku – zszargane nerwy, zniszczone mieszkania, pogryzieni domownicy, a w najgorszym – pies wraca do schroniska. Stwierdziliśmy, że coś trzeba z tym zrobić i założyliśmy fanpage. Od początku cel był jeden – chcieliśmy być inni niż pozostali. Pierwszą decyzją było wykluczenie jakichkolwiek zbiórek pieniędzy. Drugą – rezygnacja z publikowania ogłoszeń o szukających domu psach, o których… nic nie wiemy. Postawiliśmy na edukację i pokazywanie nas i naszego codziennego życia z dwoma adopciakami.

Minął rok. Fanpage Nie Kupuj – Adoptuj! obserwuje blisko 50 tys. osób, a miesięczny zasięg postów przekracza 1,5 mln. Dziękujemy, że jesteście z nami. Dziękujemy za każde udostępnienie naszych postów. Dzięki Wam kilka psiaków znalazło swój dom, a tysiące osób dowiaduje się o naszym istnieniu.

Ta strona to początek czegoś nowego. Już teraz znajdziecie na niej kompendium wiedzy o adopcji. Dowiecie się, co robić gdy pies ucieknie i co zrobić, gdy znajdziecie bezpańskiego czworonoga. Przeczytacie również, zebrane w jednym miejscu, wszystkie “Budrysowe opowieści“, które chętnie czytaliście na fanpage’u.

A co dalej? Zobaczycie 🙂 Obiecujemy, że będzie się działo. Odwiedzajcie nas!

 

Please follow and like us: