Aktualności Dzieje się w Polsce

Coraz więcej miast bez fajerwerków w Sylwestra!

Kraków, Wrocław, Sosnowiec, Białystok,  Słupsk oraz Radlin – to miasta, dla których bezpieczeństwo i komfort psychiczny zwierząt są ważne. Zamiast kanonady hucznych fajerwerków organizują dla swoich mieszkańców pokazy laserów.

Już rok temu kilka miast udowodniło, że można świętować Sylwestra bez głośnego pokazu sztucznych ogni. Alternatywą okazały się być równie efektowne lasery, które nie tylko przyciągają szeroką widownię, ale też są bezpieczne dla otoczenia.

Co roku setki zwierząt domowych przeżywają niewyobrażalne cierpienie przez niespodziewane wybuchy petard, a tysiące zwierzaków żyjących na wolności w panice robią sobie krzywdę. Nie tylko psy i koty narażone są na stres związany z wystrzałami. Problem dotyczy również ptaków, saren, dzików i innych zwierząt mieszkających w pobliżu ludzi.

Na szczęście świadomość społeczeństwa rośnie. Ludzie zaczynają dostrzegać, że kilkanaście minut kolorowych, głośnych wystrzałów nie jest warte cierpienia z jakim muszą się zmierzyć zwierzęta w tym czasie. Powstały nawet inicjatywy zachęcające do przekazania pieniędzy zaoszczędzonych na fajerwerkach na rzecz lokalnych schronisk dla bezdomnych zwierząt.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku lista miast organizujących pokazy laserowe zamiast fajerwerków będzie o wiele dłuższa.

Jeśli Twoje zwierzę boi się wystrzałów, tutaj znajdziesz wskazówki, jak możesz mu pomóc.

Please follow and like us: