Aktualności Dzieje się w Polsce Video

Bandyta namierzony

 

Mężczyzna, który przywiązał psa do drzewa w lesie i dodatkowo skrępował mu tylne łapy, został zidentyfikowany.  

Sprawę pomógł rozwiązać ojciec bandyty, który zgłosił się do osób, próbujących wyjaśnić całą sytuację. Powiedział, że powodem tego czynu miała być chęć ukarania psa za ucieczkę z terenu posesji. Tłumaczył, że syn jest chory i nie wie “co mu strzeliło do głowy”. Sprawą zajmuje się Policja. Zabezpieczono ślady, które mogą pomóc w udowodnieniu winy sprawcy.

OPIS WYDARZEŃ

W środku lasu w Wielowsi, przypadkowo przechodzący mężczyzna, usłyszał szczekanie. Założył, że ktoś wyszedł z psem na spacer dlatego nie zareagował i poszedł dalej. Następnego dnia, przechodząc w tym samym miejscu usłyszał skomlenie. Zaniepokojony postanowił to sprawdzić. Jego oczom ukazał się psiak przywiązany do drzewa. Co więcej, aby utrudnić psu ewentualną możliwość uwolnienia się, jego “opiekun” związał mu tylne łapy tak, żeby nie mógł się swobodnie poruszać.

Nie jesteśmy w stanie skomentować tego bestialskiego czynu. Nie umiemy też odpowiedzieć na pytanie – dlaczego ludzie robią takie rzeczy zwierzętom. Przecież jest tyle możliwości, dzięki którym psiak może trafić w bezpiecznie miejsce, w momencie, gdy nie możemy się nim dłużej zajmować. Wystarczy odrobina chęci, aby zapewnić mu schronienie. Można poprosić rodzinę lub znajomych o pomoc, zrobić psu ogłoszenia w internecie albo zgłosić się do lokalnej fundacji działającej na rzecz zwierząt. Ostatecznie, można też rozważyć oddanie psa do schroniska, gdzie będzie miał zapewnione jedzenie, wodę oraz opiekę weterynaryjną – na pewno jest to bardziej humanitarne rozwiązanie, niż przywiązywanie psa do drzewa w środku lasu.

Pamiętajcie, nigdy nie zostawiajcie zwierzęcia w potrzebie. Gdy na Waszej drodze pojawi się bezdomny pies, zobaczycie futrzaka przywiązanego do drzewa lub potrąconego przez auto – pomóżcie mu. Nawet jeśli nie możecie się nim zaopiekować w danej chwili, tutaj znajdziecie wskazówki dokąd zadzwonić i gdzie szukać pomocy. Na pewno znajdzie się ktoś, kto Was wesprze i zapewni zwierzakowi bezpieczne miejsce i niezbędną opiekę.

Please follow and like us: