Aktualności Video

Kolejny psiak znalazł dom. Tym razem – w Wielkiej Brytanii

Forest miał ogromne szczęście. Kilka dni po tym jak trafił do schroniska w Żyrardowie, okazało się, że to właśnie on pojedzie do Agnieszki i Marka – pary mieszkającej w Wielkiej Brytanii, która zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc w adopcji psa z Polski.

 

Jak wyglądała adopcja możecie zobaczyć na poniższym filmiku. Bardzo, bardzo polecamy 🙂

 

Adopcja psiaka za granicę nie jest skomplikowanym procesem. Wystarczy przed wyjazdem dopełnić kilku formalności i można ruszać w drogę.

  1. Wybór psa – warto zdecydować się na konkretnego futrzaka przed przyjazdem do schroniska. Dzięki temu można odpowiednio wcześnie zacząć przygotowywać go do podróży np. przyzwyczajać do jazdy samochodem.
  2. Kastracja – szczególnie ważna w przypadku adopcji zagranicznej. Daje pewność tymczasowym opiekunom, że zwierzę nie będzie rozmnażane.
  3. Szczepienia przeciwko wściekliźnie i chorobom zakaźnym – jest to prawny wymóg w większości krajów w Europie.
  4. Chip – pozwala na identyfikację psa, w przypadku jego zaginięcia. Należy jednak pamiętać o tym, żeby zarejestrować psa w lokalnej bazie.
  5. Paszport – międzynarodowy dokument, który potwierdza informację o wymaganych szczepieniach. Wyrobienie paszportu trwa kilkanaście minut i może go wydać weterynarz, który ma do tego odpowiednie uprawnienia.
  6. Tabletki na odrobaczenie – w zależności od kraju, do którego wyjeżdża pies, tabletki należy podać kilkanaście godzin przed wjazdem do danego kraju.

Jeżeli chcielibyście adoptować psa za granicę – pomożemy!

Please follow and like us: