Aktualności Psy na świecie

Nie taki pit bull straszny, jak go malują

Pit bull’e niestety nie cieszą się dobrą sławą. Gdy psiak tej rasy trafi w nieodpowiednie ręce, często dochodzi do tragedii. Znaleźliśmy jednak dowód na to, że gdy człowiek odpowiednio je poprowadzi są cudownymi przyjaciółmi.

Mo został znaleziony na ulicy. Od początku był pozytywnie nastawiony do kobiety, która go znalazła. Merdał ogonem i szukał kontaktu. Kobieta postanowiła pomóc psiakowi i zabrała go do domu. Następnego dnia odwiozła psiaka do schroniska, ponieważ założyła, że taki przyjazny psiak na pewno ma opiekunów.

Niestety nikt się po psa nie zgłosił. Dziewczyna odwiedzała zwierzaka codziennie i obserwowała jak ten gaśnie w oczach. Psiak z każdym dniem był smutniejszy, nie miał ochoty na zabawę ani kontakt z człowiekiem. Dlatego kobieta podjęła decyzję, że go adoptuje – uznała, że byli sobie pisani.

W dniu adopcji Mo cieszył się całym sobą gdy zobaczył swoją opiekunkę i razem pojechali do domu.

Całej historii uroku dodaje fakt, że psiak od początku wydawał z siebie dźwięki brzmiące jak krzyk człowieka. Zaniepokojona kobieta postanowiła skonsultować to z behawiorystami. Diagnoza była jedna – to okrzyki radości!

Mo i jego nowa opiekunka chodzą razem na szkolenia, ćwiczą komendy, uczą się nowych sztuczek. To psiak który chętnie się uczy i poznaje świat. Dzięki takiej pracy i zaangażowaniu jego właścicielki, mogą dumnie kroczyć po ulicy i witać się z każdym przechodniem, który ma na to ochotę. Pokazują wszystkim, że wychowanie i szkolenie psa odgrywa ogromną rolę w jego zachowaniu.

Na poniższym filmiku możecie zobaczyć jaki Mo i jego opiekunka tworzą cudowny duet.

Please follow and like us: