Aktualności Polecane Produkty Video

Kong – co to jest i jak z niego korzystać?

Polecany jako “World’s Best Dog Toy” Kong to jedna z najbardziej popularnych zabawek dla psów. Wyprodukowany w Ameryce w 1976 roku stożek, zrobiony z bardzo wytrzymałej gumy jest ulubioną zabawką psów na całym świecie.

W czym tkwi fenomen? Stożek jest pusty w środku. Tak, w tym przypadku to zaleta. Do specjalnego otworu można napchać jedzenia i pies ma odprężające zajęcie na min. 20 minut.

Jeśli Twój pies cierpi na lęk separacyjny, jest nadpobudliwy albo po prostu nudzi się sam w domu, ta zabawka jest dla niego stworzona! Odpowiednio wypełniony Kong pozwala psu oderwać myśli od tęsknoty za opiekunem lub wyciszyć emocje po intensywnym spacerze a kiedy skończy wylizywać pasztet z najgłębszego zakamarka zabawki, zrelaksowany pójdzie spać. Lizanie i żucie bardzo wycisza psa dlatego im ciaśniej wypełniony Kong tym lepiej.

Jak go wypełnić?

To proste! – trzeba robić warstwy. Na dno kilka chrupek, przekładamy pasztetem, chrupki/serek/parówka, pasztet, znowu chrupki i całość dokładnie zalepiamy pasztetem. Gdy Twój pies z takim zlepkiem radzi sobie w mgnieniu oka dobrym rozwiązaniem jest zamrożenie Konga.

Jakiego Konga wybrać?

Na rynku pojawiło się kilka różnych alternatyw w typie Konga, jednak polecam wybierać tego oryginalnego. Dlaczego? Ponieważ podróbki wykonywane są często z gorszej jakości gumy, która przy intensywnym gryzieniu może popękać i doprowadzić do zakleszczenia się języka w środku. Ważne jest również dobranie rozmiaru Konga do wielkości psa. Duży pies powinien mieć dobrany odpowiednio duży rozmiar zabawki ponieważ przy intensywnym lizaniu jego język może utknąć w zbyt małej zabawce.

Przygotowaliśmy dla Was filmik o tym jak prawidłowo napełnić Konga. Oglądajcie do końca – tam przedstawiamy tańszą (i równie bezpieczną) alternatywę dla tej zabawki.

Please follow and like us: