Aktualności Dzieje się w Polsce

Środa Śląska: dwa psy zamknięte w komórce

Dwa młode, piękne psy zostały odebrane właścicielom, którzy trzymali je przez dwa lata w zamkniętej komórce w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa.

Do Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt trafiło zgłoszenie od zaniepokojonych sąsiadów, że na terenie jednego z gospodarstw w Środzie Śląskiej, przetrzymywane są psy bez dostępu do świata zewnętrznego. Inspektorzy, którzy przyjechali skontrolować sytuację zastali na miejscu dwa, piękne psy, które całe swoje życie spędziły w ciemnej, ciasnej komórce wypełnionej własnymi odchodami.

Właściciel próbował tłumaczyć, że nie wypuszczał zwierząt, ponieważ były agresywne i po prostu się ich bał. Inspektorzy jednak przekonują, że psy są łagodne ale bardzo przestraszone, ponieważ całe swoje życie spędziły w zamknięciu i nie potrafią odnaleźć się w wielu nowych dla siebie sytuacjach.

 

Futrzaki trafiły do domu tymczasowego, gdzie czeka je terapia behawioralna, a następnie będą szukały nowych domów.

Inspektorzy przygotowują już zawiadomienie do Prokuratury o znęcaniu się nad zwierzętami. Właścicielowi psów może grozić do dwóch lat pozbawienia wolności i do 100 tys. złotych nawiązki.

Więcej informacji znajdziecie na fanpage’u Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt

Please follow and like us: